فروش چسب رابرلاینینگ , فروش چسب لاستیک به فلز , فروش تسمه نقاله

شرکت زرین پوشش ایرانیان

شماره ثبت : ۶۱۱۷۶۱

اکسید روی صنعتی همانگونه که از نامش پیداست در صنعت کاربرد فراوانی دارد اکسید روی خام در طبیعت به فراوانی یافت می شود که همراه با ناخالصی فراوانی روبرو می باشد که با روشهای گوناگون اکسید روی خالص با درجه خلوص های متفاوت استحصال می شودقسمتی از این تولید به اکسید روی صنعتی معروف می باشد.

اکسید روی صنعتی

ﺷﻬﺮت و ﻣﻌﺮوﻓﻴﺖ زﻳﺎد اﻳﻦ ﻣﺎده ﻧﺎﺷﻲ از رﺷﺪ و ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺗﻜﻨﻮﻟﻮژي و ﻓﻨﺎوري ﺳﺎﺧﺖ ﻻﻳﻪﻫـﺎي واﺣـﺪ (ﻛﺮﻳﺴﺘﺎﻟـﻲ) و ﻫﻤﺒﺎﻓﺘـﻪ ﺑﺎ ﻛﻴﻔﻴـﺖ ﺑﺴﻴـﺎر ﺑﺎﻻ ﻣﻲﺑﺎﺷﺪ ﻛﻪ ﺑﺎﻋﺚ ﺗﺤﻘﻖ اﻳﻦ اﻣﺮ ﺷﺪه اﺳﺖ ﻛﻪ ZnO ﺑﻪ ﻋﻨﻮان وﺳﺎﻳﻞ و اﺑﺰار آﻻت اﻟﻜﺘﺮوﻧﻴﻜﻲ و ﻧﻮري ﻣﻮرد اﺳﺘﻔﺎده ﻗـﺮار ﮔﺮﻓﺘـﻪ اﺳﺖ.ﻛﻪ ﻣﻬﻤﺘﺮﻳﻦ آﻧﻬﺎ اﻟﻘﺎء ﺑﺴﻴﺎر اﻟﺰام آور اﻧﺮژي و ﻗﺎﺑﻠﻴﺖ رﺷﺪ و ﺑﺰرگ ﺷﺪن ﻣﻮاد واﺣﺪ ﺑﻠﻮري (کریستالی) ﻣﻲﺑﺎﺷﺪ.

اکسید روی صنعتی، ﻧﻴﻤﻪ رﺳﺎﻧﺎﻳﻲ ﺑﺎ ﮔﺎف اﻧﺮژي ﻣﺴﺘﻘﻴﻢ و ﭘﻬﻦ در ﺣﺪود 3/3 mev در دﻣﺎي اﺗﺎق اﺳﺖ ﻛـﻪ در ﻣﻘﻴـﺎس ﻧـﺎﻧﻮ داراي ﺧﻮاﺻﻲ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻓﻮﺗﻮﻟﻮﻣﻴﻨﺴﺎﻧﺲ و ﻟﻴﺰر، اﭘﺘﻴﻚ ﻏﻴﺮ ﺧﻄﻲ و ﭘﻴﺰواﻟﻜﺘﺮﻳﺴﻴﺘﻪ، ﻣﻘﺎوﻣﺖ ﻏﻴﺮ ﺧﻄﻲ ﺑﺎﻻ و ﭘﺎﻳﺪاري ﻣﻜﺎﻧﻴﻜﻲ ﺧﻮب اﺳـﺖ.

اکسید روی صنعتی

کاربرد اکسید روی در صنعت

این ترکیب شیمیایی بسیار مهم و پر کاربرد در مشاغل بی شماری مورد استفاده قرار می گیرد. در صنعت از این ماده برای تولید محصولات بسیاری از قبیل پلاستیک ، شیشه ، رنگ ، چسب ، باتری ، مواد اطفای حریق ، سرامیک و لعاب و موارد بسیار زیادی به کار می رود.

همچنین اکسید روی به دلیل خواص فوق العاده ای که دارد در مباحث علمی و آزمایشگاهی نیز به وفور مورد استفاده قرار می گیرد که از این خواص می توان به بالا بودن ضریب شکست ، رسانایی بالای حرارتی ، خواص آنتی بیوتیکی و محافظتی در برابر اشعه خورشید را نام برد. در این قسمت برخی از مهمترین کاربرد هایی که زینک اکساید در صنعت دارد را مورد بررسی قرار می دهیم:

1- صنعت لاستیک سازی

لاستیک ها و تایر اتومبیل ها از جمله محصولات پر استفاده هستند که مقاومت و پایداری در آن ها حرف اول را می زند. که یکی از موثر ترین این موارد استفاده ازاکسید روی صنعتی در فرایند های ساخت لاستیک می باشد. یکی از فرایند هایی که باعث بالا رفتن مقاومت و بهبود کیفیت لاستیک می شود، حرارت دهی به لاستیک اس/ت. این اقدام قدرت ارتجاعی لاستیک را بالا برده و طول عمر آن را افزایش می دهد. لاستیک های تولید شده با این روش از استحکام خوبی برخوردار بوده و بازده اقتصادی بهتری را هم برای تولید کننده و هم برای خریدار به ارمغان می آورند.

 2- صنعت ساختمان سازی

تولید بتن یکی از مهمترین بخش ها در صنعت ساختمان سازی است. ساخت بتن با کیفیت و مقاومت بالا همواره یکی از چالش هایی بوده که در این صنعت مورد توجه سازندگان و پژوهشگران قرار گرفته است و سال های زیادی است که برای دستیابی به این مهم اقدامات متعددی انجام می شود. این ترکیب شیمیایی با توجه به ویژگی هایی که دارد می تواند در ساخت بتن مورد استفاده قرار گرفته و مقاومت بتن تولیدی را در برابر آب به شدت افزایش دهد و همچنین زمان ساخت بتن را بهبود ببخشد.

3- صنعت شیشه سازی

همانطور که بیان شد ، اکسید روی از پایداری بسیار خوبی برخوردار است و به همین دلیل می تواند در ساخت محصولاتی که مقاومت در آن ها اهمیت بالایی دارد مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین اکسید روی صنعتی در ساخت انواع شیشه ها و لنزها و عدسی ها مصرف می شود تا مقاومت آن ها را در برابر عوامل محیطی همچون حرارت و ضربه بالا ببرد. مقاومت و استحکام در این صنعت بالاترین اهمیت را به خود اختصاص می دهد.

4- صنعت نانو تسمه ها

نانو تسمه ها کاربرد های زیادی در بخش های مختلف از جمله اپتیک، کاتالیزور ها و پیزوالکتریک ها دارند و از اکسید های برخی از فلزات همچون روی، کادمیم و قلع حاصل می شوند. استفاده از ذرات اکسید روی باعث تولید نانو تسمه هایی با طول های مختلف از ده تا ۱۰۰ میکرومتر خواهد شد.

5- صنعت روغن سازی

از مواردی که در روغن های روان کننده مورد استفاده قرار می گیرند، دی آلکیل دی تیوفسفات روی است که در واقع از زینک اکساید به دست می آید. این ترکیب مانع از خوردگی و زنگ زدگی قطعات شده و به همین دلیل جزو جدایی ناپذیر روغن های روان کننده محسوب می شود.

6- در صنعت تولید رنگ

اکسید روی صنعتی در تولید رنگ هایی با شفافیت بالا و خاصیت ضد خوردگی اشاره کرد. چون رنگ هایی که در ترکیب آنها از این ماده شیمیایی بسیار مهم استفاده می شود می توانند به عنوان رنگ هایی برای مواردی که نیاز به پوشش ضد خوردگی دارند مورد مصرف قرار گیرند، از جمله این موارد می توان به استفاده در ورق های گالوانیزه اشاره کرد که کاربرد بسیاری در صنایع از جمله در صنعت خودروسازی دارند.

7- صنعت فیلتر سازی

استفاده از این ترکیب شیمیایی در فیلتر های سیگار امری کاملا طبیعی است. به منظور حذف گاز های مضر مانند هیدروژن سولفید و هیدروژن سیانید از دود تنباکو استفاده از فیلترهایی که دارای اکسید روی باشند اهمیت دارد.

8- در موارد پزشکی

این ترکیب شیمیایی به دلیل بهره مندی از خواص ضد باکتریایی و آنتی بیوتیکی و همچنین سازگاری با محیط زیست در درمان انواع بیماری های پوستی، سوختگی ها و جراحات مورد استفاده قرار می گیرد.

ZnO همچنین به ساختار شامپو ها ، پماد های ضد عفونی کننده و نوار های جراحی افزوده می شود و علاوه بر این موارد برای محصولاتی که خاصیت ترمیمی و پروتزی دارند نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

خاصیت گند زدایی این محصول باعث می شود که در بسته بندی محصولات گوشتی و سبزیجات به عنوان نگه دارنده مورد استفاده قرار بگیرد تا از ایجاد هرگونه قارچ و باکتری جلوگیری به عمل آورد.

خرید اکسید روی صنعتی

اکسید روی صنعتی با توجه به نوع پودراکسید و درجه خلوص متفاوت و شرکتهای تولیدی متفاوت و با توجه به هزینه حمل و نقل قیمت آن نیز متفاوت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *