فروش چسب رابرلاینینگ , فروش چسب لاستیک به فلز , فروش تسمه نقاله

شرکت زرین پوشش ایرانیان

شماره ثبت : ۶۱۱۷۶۱

هنگامی که قطعات فلزی ،وسایل خانگی شکسته می شوند ما به دنبال تعمیر این وسایل هستیم در نتیجه اولین چیزی که به ذهنمان می رسد که بهترین چسب فلز به فلز را کجا می توان جستجو و تهیه کرد تا دوباره از آن وسایل استفاده نمود.

بهترین چسب فلز به فلز چیست ؟

امروزه از چسب‌ها برای اتصالات فلزات (چسب فلز) نیز استفاده می‌شود و چسب‌هایی که در فرآیندهای ساخت و تولید و مونتاژی شامل سطوح فلزی و سایر قطعات استفاده می‌شوند به دو دسته تقسیم می‌شوند:

چسب های سازهای: که برای مقید ساختن قطعات استفاده می‌شوند و برای تحمل بار استفاده می‌شود.

چسب های ماشین آلات: که عموماً آب بندی یا نیرویی نگهداری اتصالات مکانیکی را تقویت و تکمیل می‌کنند.

چسب فلز به فلز

از چسب‌های مناسب فلز می‌توان به چسب فلزهای اپوکسی، پلی اورتان و super glue اشاره کرد.

چسب اپوکسی با ترکیب دو بخشی چسب و هاردنر قوی‌ترین اتصال را برای سطوح فلزی ایجاد می‌کند. این ترکیب علاوه بر اینکه از فلز به فلز برای چسباندن فلز به سطوح بتنی نیز مناسب است.

چسب اپوکسی سریع خشک می‌شود و برای دست سازه‌های خانگی که نیاز به اتصال سریع دارد ایده‌آل است. از این چسب می‌توان برای تعمیر و پر کردن فضای خالی بین انواع فلز و سنگ هم استفاده کرد.

چسب اپوکسی

یکی دیگر از بهترین چسب‌ فلزبه فلز  مناسب سطوح فلزی چسب پلی اورتان است. از ویژگی‌های قابل ذکر این چسب خاصیت ضدآب و مقاومت آن در برابر اشعه ماوراء بنفش و خشک شدن سریع آن است. چسب پلی اورتان از خانواده چسب‌های تک بخشی بوده و برای خشک شدن به رطوبت نیاز دارد اما پس از خشک شدن ضدآب می‌شود.

یکی از مزایای چسب پلی اورتان این است که پس از خشک شدن کامل قابلیت سنباده‌کاری و رنگ آمیزی دارد. از آن جا که این چسب منقبض نمی‌شود، ظرفیت تحمل حرارت بالا و قابلیت رنگ‌آمیزی دارد. این چسب برای انجام کارهایی مثل تعمیر درب فر، دسته قابلمه و رادیاتور مناسب است.

از چسب Super Glue که ممکن است آن را با نام چسب فوری  بشناسید برای چسباندن فلزات هم استفاده می‌شود. شاید از خودتان بپرسید که آیا چسب Super Glue به عنوان چسب فلز مناسب است یا خیر؟ این چسب برپایه سیانواکریلات بوده و برای اتصال سطوح فلزی بسیار مناسب است. چسب Super Glue سطوح فلزی را به سرعت به هم می‌چسباند اما گزینه مناسبی برای پر کردن فضای خالی بین سطوح نیست.

کاربردهایبهترین چسب فلز به فلز

چسب ها مزایای بسیاری دارند به طوری که آنها را به عنوان یک گزینه جایگزین قابل توجه در برابر اتصال‌های مکانیکی و یا حرارتی مانند جوشکاری و لحیم کاری مطرح می‌کند.
چسب ها می‌توانند برای سطوح غیر مشابه با نقاط ذوب متفاوت موثر باشند آنها باعث ایجاد اعوجاج، تخریب رنگ یا خزش جوشکاری نمی‌شوند نیازی نیست که سوراخ‌هایی برای اتصال در ماده ایجاد شود.

بارهای تنشی را روی سطوح پهن به یکنواخت توزیع می‌کنند.

از دیگر کاربردهای چسب فلز استفاده گسترده در صنایع الکترونیک است که به جای استفاده از لحیم و روغن‌های حرارتی از این جسب استفاده می‌شود.از چسب فلز برای چسباندن فلزات مانند آلومینیوم، تیتانیوم، مس، برنج و….به سطوح مختلف استفاده می‌شود.

یکی دیگر از کاربردهای چسب فلزات پر کردن حفره‌ها و ترک‌های موجود در سطح قطعات است.

مزایای بهترین چسب‌ فلز به فلز

معایب چسب‌ فلز

نحوه استفاده از بهترین چسب فلز به فلز

صرف نظر از اینکه چه نوع مورد استفاده قرار می‌گیرد آماده‌سازی سطح برای اطمینان از داشتن قید چسبی محکم و بادوام نکته مهمی است، زیرا استحکام قید بستگی زیادی دارد به درجه آمیختگی بین لایه‌ها و چسب دارد. بنابراین سطح مورد نظر باید خشک و هیچ‌گونه گرد و غبار و مواد چرب نداشته باشد.

زنگ زدگی سطح مانع چسبندگی می‌شود و باید برای اطمینان از اتصال بهینه از بین برود بعضی از فلزات مثل فولاد کربنی به روغن‌ها و سایر ضد زنگ‌ها آغشته‌اند که می‌توانند مزاحم فرآیند مونتاژ باشند.
اگرچه چسب های خاصی می‌تواند سطوح را با وجود آلودگی بچسبانند ولی بقیه چسب‌ها به فرآیند تمیزکاری مقدماتی پیش از مونتاژ نیاز دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *