فروش چسب رابرلاینینگ , فروش چسب لاستیک به فلز , فروش تسمه نقاله

شرکت زرین پوشش ایرانیان

شماره ثبت : ۶۱۱۷۶۱

هنگامی که از چسب دو طرفه استفاده می نماییم برای کارآیی بیشتر چسب باید طریقه استفاده از چسب دو طرفه را بدانیم تا با استفاده از این محصول جانبی، محصول نهایی با کیفیتی ارائه شود.

چسب دو طرفه چیست ؟

این نوار چسب با استفاده از یک لایه چسب نازک به هر دو سطح لایه وسطی و یک لایه محافظ که معمولا از جنس سیلیکون است برای به هم چسبیدن دو سطح ساخته می شود .
این چسب به نام های نوار چسب دو طرف پوشش یا نوار چسب دو سطح نیز می گویند . این چسب ها معمولا حساس به فشار نیز هستند.

نوار چسب دو طرفه می تواند بصورت نازک (شیشه ای ، کاغذی ، سلولزی و…) یا بصورت ضخیم (فوم دار ، چسب ژله ای و …) باشد که با رابرها (بوتیل و ..) اکریلیک یا بعضی مواد اصلاح شده پوشیده می شود.

چسب دو طرفه ضخیم معمولا قادر به اتصال به سطوح غیر معمول ، غیر یکنواخت یا سطوحی که در آن ها از الگوهای بسیار زیاد تورفتگی مانند موزاییک ها ، کفپوش های طرح دار و … است.

طریقه استفاده از چسب دو طرفه

در هنگام استفاده از چسب دو طرفه باید به برخی از مسائل و موارد توجه کرد تا این چسب با حداکثر میزان کارآمدی اش بتواند به سطوح مورد نظر شما بچسبد.
1- نوع چسب
اولین موردی که باید به آن توجه کنید، نوع چسبی است که خریداری می نمایید. همان طور که در قسمت بالاتر نیز توضیح دادیم، هر نوع چسبی نمی تواند برای هر کاربردی مناسب باشد؛ پس توجه داشته باشید که مصرف شما چه نوع سطحی را شامل می شود و کدام نوع از چسب را باید برای آن خریداری کنید.

زمینه سازی برای چسب دوطرفه

این نکات اگر رعایت نشوند جبران ناپذیر هستند و دیگر نمی توانید آن را جبران کنید . به یاد داشته باشید حتما قبل از نصب چسب دو طرفه و در راستای طریقه استفاده از چسب دو طرفه به طور صحیح باید:

طریقه استفاده از چسب دو طرفه به طور صحیح

دو نوع طریقه استفاده از چسب دو طرفه به طور صحیح وجود دارد: چسب کاری با دست ، چسب کاری با غلطک در هر دو نوع باید از برخی نکات را کاملا حائز اهمیت بدانید و آنها را رعایت کنید تا بتوانید یک چسب کاری حرفه ای و مطمئن داشته باشید.

مراقبت های بعد از چسب دو طرفه

زمانی که چسب کاری انجام شد هنوز کار شما با چسب دو طرفه تمام نشده است . بعد از نصب چسب دو طرفه ، از قرار دادن کار در برخی شرایط خودداری کنید :
• قرار دادن در معرض تابش نور خورشید
• قرار دادن کار جنب دستگاه های تولید گرما
• قرار داد کار در فضای آزاد
• قرار دادن کار در محیط سرد
• قرار دادن کار در محیط کاری که در معرض پرتاب پلیسه و اجسام و ذرات تیز قرار دارد.

همچنین چند نکته پیشنهاد وجود دارند که توصیه می شود بعد از نصب چسب دو طرفه رعایت شود.

سخن پایانی
به طور کلی چسب دو طرفه محصولی است که می توانید آن را بر روی شیشه، چرم، فوم، آهن، آلومینیوم و…استفاده کنید و در عین حال نیز مطمئن باشید تا حداکثر میزان مقاومت را از آن خواهید دید. فراموش نکنید که چسب دو طرفه انواع مختلفی دارد که هر کدام برای سطح و جنس خاصی به کار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *