فروش چسب رابرلاینینگ , فروش چسب لاستیک به فلز , فروش تسمه نقاله

شرکت زرین پوشش ایرانیان

شماره ثبت : ۶۱۱۷۶۱

واردات اکسید روی در کشور با توجه به نیازهای بخش تولید و مقرون به صرفه بودن آن انجام می گیرد بنابراین واردات اکسید روی در کشور از طریق شرکتهای معتبر صورت می گیرد.

در ایران معادن بسیاری در زمینه استخراج سنگ و خاک روی فعالیت می نمایند و با توجه به اینکه این منابع کشورمان روزی به پایان خواهد رسید و قابل تجدیدناپذیر خواهد بود بهتر است قسمتی از احتیاجات کشور به این منابع از طربق واردات تامین گردد تا در آینده دچار بحران نشویم.

اکسید روی

اکسید روی در طبیعت بصورت سنگ و یا به صورت خاک روی یافت می شود که بعد از گذراندن یک سری مراحل و روشهای تولید خاص تبدیل به اکسید روی می شود که در بسیاری از صنایع کاربرد دارد.

اکسید روی، سفید رنگ است و بلور آن شش وجهی است و نقطه جوش آن ۱۹۷۵ درجه سانتیگراد است. اکسید روی اصیل و خالص در صورت گرما دیدگی به زرد رنگ می شود و در صورت سرد شدن مجددا به رنگ سفید در می آید.

این ترکیب شیمیایی کاربرهای بسیاری در صنایع مختلف دارد. برای مثال در صنعت تولید پلاستیک، شیشه و بلور، تولید نرم کننده ها، رنگ های شیمیایی، انواع چسب ها و موم ها، صنعت سیمان و سرامیک و صنعت تولید تایر خودرو به وفور از اکسید روی استفاده می گردد. همچنین این ترکیب شیمیایی در تولید محصولات دارویی و آرایشی کاربرد دارد.

   واردات اکسید روی 

مقدار مصرف اکسید روی در کشورمان رو به افزایش است. این افزایش قابل توجه مصرف روی در صنایع گالوانیزه و صنایع زیر بنایی و خودرو سازی و لوکوموتیو و واگن سازی  می باشد که بشدت در مصرف روی کشور تاثیر گذار خواهد بود

بنابراین به نسبت ذخایر و ظرفیت‌های موجود توان عملیاتی نیز پایین می باشد و همچنین گسترش نیافتن اکتشافات معادن سرب و روی متناسب با کارخانه‌های ذوب در داخل کشور باعث شده تا هم‌اکنون این صنایع با مشکل کمبود خاک مواجه و برای تامین نیاز خود به واردات متوسل شوند.

عیار خاک معدن انگوران (زنجان) کمتر از ۱۰ درصد است و حدود ۹۰ درصد خاک انتقالی به کارخانه‌های فرآوری، غیر قابل مصرف است و هزینه جابجایی بر این بخش تحمیل می‌کند ضروری است فرایند فراوری در محل معدن انجام شود. ضمن اینکه پیش بینی شده است ذخیره محدود معدن سرب و روی انگوران هشت تا ۱۰ سال دیگر به اتمام برسد.

بنابراین کشور های مختلفی از جمله ترکیه، آفریقا، روسیه، ایتالیا این محصول را به کشور ایران با قیمت بسیار مناسب عرضه می کنند.

واردات سنگ روی

سنگ روی در ایران بسیار کاربردی می باشد و بسیاری از صنایع وابسته به سنگ روی می باشد خاک های کشاورزی سالانه نیاز به تقویت با روی هستند همچنین خیلی از صنایع دیگر نیاز به این تقویت شدن را دارند به همین علت سالانه بخش بزرگی از تجارت ایران به واردات سنگ روی اختصاص دارد و واردات با قیمت مناسبی توسط مراکز فروش عرضه می‌شود که قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه دارد

و بیشترین واردات سنگ روی ازکشور ترکیه می باشد.

خرید اکسید روی

نمونه هایی ویژه از اکسید روی یک کیلویی با وزنی ثابت از طرف مرکز واردات به بازار های داخلی ارائه می شوند. این محصولات تولید شده خارجی بدون ناخالصی هستند و آرم استاندارد دارند.

امروزه این محصول به دلیل کاربرد های فراوانی که در صنایع مختلف دارد را به صورت صنعتی تولید و روانه بازار مصرف می نماییم. اکسید روی تولید شده دارای کیفیت های مختلف و درجه خلوص متفاوت می باشد که با توجه به این موارد قیمت آن دارای نوسان خواهد بود. با توجه به حوزه کاری که شما قصد استفاده از این ترکیب شیمیایی در آن را دارید می توانید کیفیت و درجه خلوص مورد نیاز خود را تعیین کرده و با توجه به شاخص های فنی مورد نیاز خود اقدام به خرید این ترکیب شیمیایی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *